bajania na temat

To się musiało zdarzyć. Prędzej czy później. Wczoraj ogłoszono odkrycie kolejnej planety ale tym razem nie jakiegoś giganta gazowego ale czegoś mniej więcej przypominającego naszą Ziemię! Planeta ma promień 1.5 raza większy od naszej kolebki i grawitację w okolicach 2.2g. To nie do końca komfortowe warunki, ale łagodny klimat z temperaturami między 0-40°C da z pewnością odrobinę wytchnienia.

Planeta ma jeszcze więcej wspólnego z Ziemią. Posiada już bowiem dwóch rywalizujących ze sobą władców spierających się o to kto jest cesarzem całego układu Gliese 581 : )

A przy okazji… Fajnie zobaczyć podlinkowanego przez siebie posta na pierwszym miejscu reddit.com : ]

Reddit TOP3

Cieszy mnie liczba komentarzy. To pokazuje, że ludzi kosmos jednak fascynuje!

Reklamy

Comments on: "20 lat świetlnych od drugiej Ziemi" (2)

  1. Gdy tak myślę o ogromie wszechświata i tych wszystkich tajemnicach, które są jeszcze do rozwikłania, to nachodzi mnie ochota na to, żeby tak sobie istnieć poza czasem i móc obserwować sobie jak ludzkość przez stulecia stawia kolejne kroki w podboju kosmosu. Myślę, że najpełniej odczuwali to ludzie w latach 60. Szkoda, że jedno pokolenie może zobaczyć tak niewiele.

  2. Pracujemy mniej, przemieszczamy, komunikujemy i zdobywamy informacje szybciej niż kiedykolwiek. Możemy więc zobaczyć coraz więcej! A jeśli chcesz sięgnąć wzrokiem poza horyzont swojego życia, przeczytaj „Entering Space: Creating a Spacefaring Civilization”. Książka oferuje dokładnie taką podróż poprzez różne fazy podboju kosmosu kończące się gdzieś w okolicach nowego wszechświata : ) Następnym razem jak się spotkamy pożyczę Ci.

    Swoja drogą, poczułem jak to będzie fajnie gdy naprawdę odkryją drugą Ziemię : ) Wchodzisz na reddita a tam ‚New Earth in Proxima Centauri discovered!’ – posted 1 minute ago.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: